Çalışma Konuları


A) Geleneklerimizi özellikle Şehir ve Kır Yerleşimlerimizin, sokak, mahalle, semt, semt merkezi olarak külliye, çayır, koru, bostan, köy gibi yerleşim ve yapılı çevre mekanlarını, düşünce, üretim planlama, mimari ve tasarım ortamları üzerinden araştırmak.

B) Sözü edilen her bir yerleşim ve yapılı çevre mekanı başlığını bir araştırma projesi olarak ortaya koymak. Bu şekilde tanımlanmış bir proje olan KÜLLİYELER konusu Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından himaye edilmeye değer bulunmuş ve 13 Ocak 2017 tarihi itibariyle Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülmeye başlanmıştır.

C) Medeniyetimizin geleceği için yapılacak önerileri yeni Şehir ve Kır Yerleşimlerimizi kurmak, yeni sokak, mahalle, semt, külliye tasarlamak amacıyla yeni planlama, mimari ve tasarım, zenaat ve sanat strateji ve yöntemleri geliştirmek.

D) Medeniyetimizin Gelenekleri ve Geleceği ile ilgili üretilen bilgileri kurslar ve sertifika programları ile eğitim alanında hizmete sokarak toplumumuzla ve küresel ortamla paylaşmak ve bilinçlendirmek.

E)Yukarda belirtilen Dernek Amaçları ve Çalışma konuları çerçevesinde hem milletimizin bilgelerinden veküresel düşünürlerden yararlanmak hemde günlük yaşam içindeki insanlarımızla bu bilgileri hayata geçirmek amacıyla değişik ölçeklerde milli ve küresel toplantılar yapmak.Ehlibeyt Mahallesi, Tekstilciler Caddesi, Ekşioğlu İş Merkezi, Kat:2 16/4 06520 Balgat / Çankaya / ANKARA
e-adres : info@gelard.org.tr     e-bilgi : www.gelard.org.tr
GELard Dernek Hesap Numaraları : TR70 0001 5001 5800 7305 6634 86
T. Vakıflar Bankası T.A.O. Çetin Emeç Ankara Şubesi